Stadioni pa tifozz

Edhe Anglia marrin vendim ti luajn lojët pa shikues

Autoritetet angleze pritet të marrin vendim të enjten që të gjitha aktivitetet sportive të luhen pa shikues, për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, shkruan “The Times” shkruan Rajoni.info

Stinori është vendosur të mos pezulohet, por të vazhdohet të luhet pa prani të shikuesve.

Si reagim ndaj pandemisë koronavirus, asnjë ndeshje nuk do të transmetohet në pabe për të evituar tubimet e njerëzve dhe ndeshjet e Premier Leagues nuk do të transmetohen drejtpërdrejt të shtunën nga ora 16:00.