79229763 3039159489643194 1962273787634253824 n %282%29

Gjendet i vdekur Ferizajasi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në familjen Bytyqi, djali i tyre është vrarë dhe djegur 4 ditë pasi është lajmëruar se ai është zhdukur,shkruan Rajoni.info.

Shkodran Bytyqi është gjetur i vrarë dhe i djegur ndërmjet fshatrave Gadime të Ferizajt dhe një fshati tjetër të Gjilanit.

Nga Policia e Kosovës është mësuar se vrasjen e ka kryer 22 vjeçari,Trimor Lalinovci.

I dyshuari pas intervistimit kishte pranuar aktin e kryer ndaj shokut të tij dhe arsyeja e krejt kësaj mosmarrëveshje dyshohet se ka  qenë përshkak të një borxhi disa muajsh/Rajoni.info/