Download %282%29

Moti sot dhe ditëve në vazhdim

Sot në Prishtinë, , pas një mëngjesi të ftohtë gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe pak më i nxehtë. Gjatë mbrëmjes ka mundësi për ndonjë rigë të dobët shiu në ndonjë rajon, shkruan Rajoni.info

Pasnesër në tërë rajonin do të mbajë mot kryesisht me vranësira. Pasdite do të fillojë depërtimi i një cikloni i cili do të shkaktojë fuqizim të erërave jugore.

Nga e diela pritet të kemi mot stabil dhe më të ngrohtë. Mëngjeset dhe netët do të jenë të ftohta dhe me mundësi për mjegull, kurse  ditët dukshëm më të nxehta në ato rajone ku nuk do të ketë mjegull./Rajoni.info/