Dhuna

Prishtinë,arrestohen dy persona për dhunë familjare

Dje në orët e mbrëmjes janë arrestuar dy persona K/Meshkuj në Prishtinë, të cilët në rrethana të pa njohura janë përleshur fizikisht në mes vete ,shkruan Rajoni.info.

Të arrestuarit kanë pranuar tretman mjeksorë dhe pas intervistimit me leje të prokurorit njëri prej tyre është liruar me procedur të rregullt, ndërsa tjetri për shkak të gjendjës së tij mentale është dërguar për trajtim ne Spitalin Psikiatrik . /Rajoni.info/