1526295776 termet 770x434

Tërmet në Gjilan

Raportohet se mbrëmë, janë ndjer dridhje të tokës në qytetin e Gjilanit, shkruan Rajoni.info.

Faqja zyrtare për termete EMSC, raporton se dridhje të tokës ka pasur në Kosovë, Serbi dhe në kufi me Maqedoninë Veriore.

Tërmeti kishte shkallë 2.1 Rihter.

Lëkundjet e tokës kanë ndodhur rreth orës 21:30 ndërsa epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në Uglar.