Capture 212 650x358

ZYRTARE: Leganes – Real Madrid, mungon Ronaldo

Cristiano Ronaldo mungon për ndeshjen e Real Madridit ndaj Leganes.

Cristiano Ronaldo nuk është ftuar nga Zinedine Zidane për ndeshjen e Real Madridit ndaj Leganes.

Së bashku me të, mungon edhe portieri Keylor Navas.

Përvec dy startuesve të pa diskutueshëm të lartpërmendur, në listën e të ftuarve nuk janë as të lënduarit Marcelo, Toni Kroos, Luka Modric dhe Jesus Vallejo, për ndeshjen e mbetur të La Ligës sonte kundër Leganes.