4923e3d5 e18b 4a3c 9fe7 662a3896f790

Reshje të dendura shiu në Durrës, përmbyten rrugët e qytetit

Shirat e parë për sezonin e vjeshtës kanë sjell përmbytje në disa qytete të Shqipërisë.

6289f649 ac13 4bc3 a867 91a35e3607dd

5 gra rrihen nga burrat e tyre, gjatë 24-orëve të fundit

Dhuna në familje vazhdon të jetë prezente në çdo raport të Policisë së Kosovës.

88dc96ad e726 4612 a340 b066e7a52837

Touval: Izraeli, ia kishte borxh SHBA-së njohjen e Kosovës

Yonatan Touvali, analist në Institutit të Izraelit për Politikat e Jashtme Rajonale, ka thënë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se njohja e Kosovës nga Izraeli, 12 vjet pas shpalljes së pavarësisë, vjen në një kohë kur pozita e palestinezëve në skenën globale është në një pikë të ulët.

C3ddcb29 41c4 405d 96f5 3897ab115c0f

1316 gjoba të shqiptuara për 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar mbi një mijë gjoba. Saktësisht janë shqiptuar 1 mijë e 316 gjoba për të gjithë shkelësit e rregullave në trafik.

162336f6 3561 4856 8f9c af65b17ca185

Zemaj jep lajmin e mirë, asnjë vdekje në 24-orët e fundit nga Covidi-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka dhënë lajmin e mirë se brenda 24-orëve nuk pati asnjë vdekje si pasojë e COVIDIT-19.

A3059a8f 9648 4413 adf7 f747a85a5a83

66 raste të reja me COVID, shërohen 141 të tjerë

Situata epidemiologjike me COVID-19 paraqitet stabile me tendencë të rënies ne javët në vazhdim, si rezultat i zbatimit të rekomandimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike.

Da3df18f 8f82 4d5d 8578 988f7498c652

Grenelli flet nga Beogradi, tregon për premtimet e Trumpit ndaj Serbisë

Emisari special i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, deklaroi se marrëveshja nga Washingtoni dhe marrëveshjet e arritura në Beograd sot nuk janë thjesht fjalë në letër, por gjithashtu nënkuptojnë punë të reja për njerëzit që jetojnë në këtë rajon dhe zhvillimin e sektorit privat.

9b252a6d c0dc 4242 84ed 6150dddc2c1b

Konfiskohen pasuria e shqiptarit të njohur, si “Eskobari i Ballkanit”

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Kelmend Balilit, i cili njihet si “Eskobari i Ballkanit”.

5ac54cd2 203f 408e b011 2687e05a7d76

37 aksidente e 13 të arrestuar në 24 orët e fundit

Në mbarë vendin gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 37 aksidente. Prej tyre me të lënduar kanë qenë 19, ndërsa me dëme materiale ishin 18 aksidente.

4d93a4b0 9343 4ea3 b8c1 6bc1d1cbe355

Vdesin 2 persona për 24 orë nga COVID-19

Sapo janë publikuar rezultatet e raportit të 24 orëve të fundit në lidhje me të infektuarit e të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin tonë.