Lenguuu 600x360

Lëngu i pemëve pa sheqer të shtuar shton rrezikun për vdekje të hershme

Sipas një studimi të kryer në Shtetet e Bashkuara, lëngu i pemëve mund të jetë edhe më i rrezikshëm për shëndetin sesa pijet e gazuara apo limonada.

Aspirin twitter 933x445

Rreziku që ju kanoset nga aspirina

Marrja e dozës së ulët të aspirinës për të parandaluar sëmundjet e zemrës shoqërohet me një rrezik në rritje të gjakderdhjes në kokë tek njerëzit pa një histori të këtyre problemeve, sipas një raporti të ri.

Auto df5f89bc1aa476e8a4c785e7a8898dcd l1558112861 750x430

Vuani nga aknet? Kurën e keni në shtëpi

Aknet bëjnë që lëkura të duket gjithnjë e irrituar dhe e gjitha për shkak të poreve të bllokuara. Për të hequr aknet përveç ilaçeve ekzistojnë edhe disa maska mjaft efikase dhe ndihmuese. Një e tillë është edhe trajtimi me bazë domaten.

Seks 750x430

Këto janë arsyet e vërteta pse partneri juaj nuk dëshiron të bëjë seks

Nëse partneri juaj është rrallë në humor për të kryer seks, atëherë diçka nuk po shkon ashtu si duhet.

51760999 9aa8 443b b432 8eee2f784695 cx0 cy5 cw0 w1023 r1 s

Shënohet rekordi i shitjes së një vepre arti të një artisti të gjallë

Një skulpturë e amerikanit, Jeff Koons është shitur për 91.1 milionë dollarë, duke shënuar çmimin më të lartë të nje vepre arti që i është shitur ndonjë artisti të gjallë, ka njoftuar shtëpia e ankandit, Christie në Nju Jork.

20 3

Shkrepjet e mahnitshme nga droni (FOTO)

Një studim tregoi se kur njerëzve iu kërkua të zgjidhnin midis aftësisë për të fluturuar dhe asaj për të qenë të padukshëm, shumica e njerëzve zgjodhën atë për të fluturuar.

Lrpbuuj6cgiz 768x768

Restorantet më të çuditshme në botë (FOTO)

Konkurrenca mes restoranteve është e madhe, e pikërisht për këtë disa prej tyre bëjnë hapa gjigante për të bërë ushqimin ideal.

12352910 photo 1475776408506 9a5371e7a068 1554546936 728 53db2214a6 1557488101

Mrekullitë e natyrës nëpërmjet fotografive

Ndonjëherë sekondi kalon shumë shpejt që syri i njeriut të sheh dicka. Mirëpo në saje të kamerave ne mund të shohim këto momenti ndryshe.

Mste 1 600x360

‘Mësiti i Llapit’ që ka bashkuar 450 çifte

Xhezali Hashimi nga Podujeva që një kohë të gjatë merret me ndërmjetësimin për martesat e njerëzve të ndryshëm dhe bashkimin e çifteve, që në zhargonin popullor njihet si ‘mësitni’.

Kid tablets 730x410 600x360

Mbi 70 mijë fëmijë përdorues të internetit në Kosovë

Të rinjtë dhe fëmijët shpenzojnë një pjesë të konsiderueshme të kohës së tyre në internet, duke u përballur me krime kibernetike, ngacmim kibernetik dhe video-lojëra të dhunshme.