Mbledhjet ne zyre 6

Sa është zyra e infektuar?

Në zyrë, në të cilën e kaloni kohën më të madhe të ditës gjenden vatra bakteresh dhe virusesh dhe të mikroorganizmave të tjerë, të cilët përhapin infektim. Ka gjithandej, madje në numër të konsiderueshëm, transmeton Telegrafi.

Gjumi

Ja cilat janë pasojat e mungesës së gjumit

Gjumi i mirë është shumë i rëndësishëm. Gjumi e ndihmon trupin të rikuperohet dhe na mbush energji për ditën e nesërme, Rajoni.info

Nok

Të lindurit në muajin nëntor janë të veçantë, thotë shkenca

Muaji i lindjes sonë ndikon në shumë aspekte të jetës sonë. Në personalitetin tonë, në aftësitë tona dhe në shëndetin tonë

Ak

Aktivitetet fizike zvoglojnë rrezikun për sëmundje të zemrës

Ushtrimet e rregullta, mund të zvogëlojë inflamacionin dhe të ndihmojë mbrojtjen kundër sëmundjeve të zemrës, Rajoni.info

Test diabeti e1495382504542 1280x720

Ekspertët japin disa fakte të diabetit TIP-2

Diabeti është një sëmundje kronike e shkaktuar nga mungesa e insulinës (pra trupi është i paaftë të prodhojë insulinë) ose nga rezistenca ndaj insulinës (qelizat e trupit e humbin ndjeshmërinë ndaj insulinës, pra ka insulinë në sasi normale ose tepricë, mirëpo qelizat e trupit janë të pandjeshme ndaj saj).

Yoga

Ushtrimi joga për këmbë më të forta

Shikoni setin e ushtrimeve Power Yoga për fuqinë e këmbëve, kërdhokullave dhe pjesës së poshtme të shpinës. Këto ushtrime janë të mira edhe për koordinimin, lëvizshmërinë dhe balancën,Rajoni.info

Fyt 1 1507657800

Mënyrat për të shëruar dhimbjet e fytit

Kur ndjeni se po ju dhemb shumë fyti dhe keni edhe vështirësi në gëlltitje duhet që menjëherë të veproni për të mos e acaruar më shumë

7599

Mjeku i cili Steve Jobs-it ia ka zgjatur jetën për 7 vjet ka zbuluar çdo gjë për sëmundjen më të rëndë: Kanceri fle në trupin e secilit prej nesh!

Dr. David Agus, profesor i mjekësisë tek Universiteti i Kalifornisë Jugore, është një nga onkologët më të famshëm dhe më i vlerësuari ndër amerikanë

Pse duhet te hani kiwi 1

Ndikimi i kivit në shëndetin e njeriut

Kivi është një nga ushqimet më të shëndetshme, ku u jepet pa recetë pacientëve që vuajnë nga pagjumësia. Nëse ha kivi dy orë përpara gjumit, përmirëson ndjeshëm kohëzgjatjen dhe cilësinë e gjumit, shkruan Rajoni.info.

Gripi

Si të largojmë gripin, ndiqni këto këshilla

Jemi zyrtarisht në sezonin e gripit, kur sheh që dikush tështin vazhdimisht; dikush merr frymë me vështirësi; një tjetër ka temperaturë, ethe dhe lodhje; dëgjon që njerëzit ankohen për dhimbjet e muskujve dhe kockave; sheh çaj kamomili me mjaltë në çdo local,Rajoni.info