Duhan

700 Kosovarë me kancer, duhanpirja shkaktari kryesor.

Rreth 700 persona diagnostifikohen çdo vit me kancer të mushkërive në Kosovë, Rajoni.info

Shkenca 600x360

Shkenca thotë se trupi dhe truri i babait ndryshon kur bëhet prind për herë të parë

Ndryshime hormonale dhe të stresit dhe me qindra ndryshime tjera- të gjitha këto ndryshime ndodhin në trupin e një nënë gjatë shtatzënisë.

M 19 600x360

Në vendet myslimane kanceri nuk konsiderohet si sëmundje serioze, ata kanë formulën për kurimin e saj

Në faqen e Alexander Chernigovsky në Facebook, u shfaq një tekst mbi trajtimin e sëmundjeve malinje në vendet islamike.

Qtip 2830069 0069000 600x360

Mos i pastroni kurrë veshët me shtupë pambuku!

Një burrë në Mbretëri të Bashkuar për pak humbi dëgjimin, pasi pastroi veshët me shtupë pambuku, duke përfunduar kështu në dhomën e emergjencës.

Gjum

Pse duhet të shkoni natën në tualet me njërin sy mbyllur? Mësojeni këtë fakt interesant

Sa prej jush kanë një përtesë të madhe për të shkuar në tualet në mes të natës?

Capture 57

Perimja që përmirëson shikimin, ju bën të humbni peshë dhe jo vetëm

Panxhari është një përbërës i zakonshëm në shumë gatime, nga sallatat te supa. Është shumë i mirë dhe është një burim i madh ushqyesish: nga vitamina C deri në sheqer, nga mineralet deri tek antioksidantë, të gjitha substancat e nevojshme për trupin tonë.

Ushqime 696x462 1 678x450

Këto janë ushqimet që mposhtin kolesterolin

Ndryshimi i ushqimeve që hani mund të ulë kolesterolin dhe të përmirësojë yndyrnat në gjak.

Menstrual 1505030519 6305033 600x347

Dhimbjet në fund të barkut, kurat natyrale që ua largojnë “si me dorë”

Femrat shpesh përjetojnë dhimbje në fund të barkut për shkak të menstruacioneve.

13171890 6998507 image a 175 1557182022237

Ja përse asnjëherë nuk duhet ta pastroni veshin me pastruese pambuku

Dridhje dhe kokëdhimbje të padurueshme – këto janë simptomat që ia shkaktuan pastrueset e pambukut për vesh një 31-vjeçari.

Img how to make matcha green tea 9481 orig

Konsumimi i çajit e rritë jetëgjatësinë

Tani ju sjellim një prej lajmeve më të mira të këtij viti: një studim e ka konfirmuar se konsumimi i çajit faktikisht mund t’jua shtojë jetëgjatësinë.