Auto auto 24vita15561126971556391969

Kjo vitaminë po lufton kancerin kolorektal

Doza të larta të vitaminës D mund të ndihmojnë në pengimin e rritjes së kancerit të avancuar kolorektal në kombinim me kimioterapinë. Një studim i ri tregon se vitamina D mund të ndihmojë progresin e ngadaltë të kancerit të zorrëve.

Asdasdsad

10 sekretet për të qenë në formë perfekte pa dietë!

Dëshironi të keni linja perfekte pa hequr dorë nga ushqimet…? Po, është e mundur dhe ne do ju tregojmë se si! Keni parë se si mikesha juaj ha e nuk shëndoshet kurrë? Ka disa njerëz me të vërtetë me fat nga ana gjenetike, ama as ju nuk duhet t’i kurseni sakrificat për formën e përsosur.

Capture

Uji i nxehtë e thanë lëkurën

Banjot me ujë shumë të nxehtë, dëmtojnë lëkurën prishin yndyrat e lëkurës dhe i hapin rrugë zhdukjes së lagështirës.

Aspirina dyfishon shanset p euml r mbijetes euml p euml r njer euml zit me kancer hd 780x439

Përdorimi afatgjatë i aspirinës e zvogëlon rrezikun e shumë llojeve të kancerit

Një studim i ri shëndetësor ka zbuluar se përdorimi i aspirinës për një periudhë të gjatë kohore e zvogëlon zhvillimin e disa llojeve të kancerit.

Auto rriqra 380x2331556173427

Pickimi i rriqrave, disa këshilla si të tregoheni të kujdesshëm

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi se në vatrat endemike ka filluar pickimi i rriqrave që është paralajmërimi i parë për mundësinë e shfaqjes së sëmundjes.

Auto 3ab583ba989fdb91c4b4b1d7875cb21e l1554932153

Çfarë ndodh nëse nuk i heqim sytë nga njëri tjetri për një kohë të gjatë?

Ju ka ndodhur që keni parë dikë në sy për një kohë të gjatë dhe keni harruar se ku ndodheni? Psikologu italian, Giovanni Caputo, kreu një studim për të zbuluar çfarë ndodh në trurin e njeriut kur 2 persona shihen sy më sy për disa minuta me radhë.

Depression 4

Si të përballeni me hidhërimin?

Mllefi është një emocion i fortë. Mund të ketë rezultate destruktive edhe për ju edhe për ata që i doni. Mllefi i pakontrolluar mund të shpjerë deri te fjalosja, keqtrajtimi fizik, sulmi ose deri te vetëlëndimi. Përkundrazi. Nëse e kontrolloni mirë mllefin, ai mund të jetë një emocion i dobishëm, që ju motivon të bëni ndryshime pozitive.

Mjalte

Mjaltë dhe vezë, kaq ju nevojiten për një fytyrë më me shkëlqim

Maska me mjaltë dhe të verdhën e vezës është gjithçka që ju nevojitet për fytyrën tuaj. Është shumë e thjeshtë për ta përgatitur në kushte shtëpie dhe nuk keni shumë nevojë për të shpenzuar shumë para.

Auto semundja e malaries1556173649

Dita Botërore e Malaries

Sot është Dita Botërore e Malaries, e cila ështësëmundje infektive që shkaktohet nga pickimi i insekteve, kryesisht i mushkonjave.

Auto femer shalet1555969458

“Skuqen” kur i mendojnë! Këto janë 5 pyetjet rreth SEKSIT që femrat kanë turp ti bëjnë

Shumë prej nesh ndihen pak nervozë dhe në siklet që të bëjnë pyetje apo të flasin rreth seksit.