Auto perqafimi1556050265

Psikologji/Përqafimi dhe puthja, ilaç perfekt për njeriun

Një përqafim i thjeshtë apo një puthje, mund të ketë efekte të thella psikologjike si:

183785 shutterstock 1085092601 ls 780x439

Shiu është qetësuesi më i fuqishëm natyror: Truri e identifikon si ilaç për depresion, nervozë dhe ankth!

Koha me shi mbase ju duket depresonuese dhe shumica e njerëzve e lidhin me ndjenjat melankolike dhe pikëllimin, mirëpo ekspertët konstatojnë që kjo është vetëm iluzion

O drinking lemon water facebook 780x439

Efektet e mahnitshme shëndetësore që i sjell konsumimi i ujit me limon çdo mëngjes

Uji me limon është një prej pijeve më të shëndetshme që mund t’i konsumoni, pasi që është i pasur me vitamina, minerale dhe elemente tjera vitale.

Auto ezofaguuu1555865023

Kujdes/Ky është rreziku që shkakton kancerin

Hulumtimet e fundit kanë treguar një marrëdhënie shkak-pasojë midis çajit të valë dhe kancerit ezofag.

Gesunde lunge und raucher lunge 70745374

Edhe joduhanpirësit mund të sëmuren nga kanceri, simptoma e parë është kjo lloj kolle

Edhe pse pirja e duhanit është shkaktare madje për 85 për qind të rasteve të sëmundjeve nga kanceri i mushkërive, sepse në cigare gjenden madje 60 materie kancerogjene, nuk do të thotë që dikush që nuk është duhanpirës nuk mund të sëmuret nga kjo sëmundje e rrezikshme

Screenshot 3 10 780x439

Të mirat që i ndodhin trupit kur merrni magnez çdo ditë

Magnezi është tejet i rëndësishëm për trupin tonë, pasi përfshihet në më shumë se 300 reaksione bio-kimike dhe është esencial për prodhimin e energjisë qelizore.

Auto bodygelp1499776947 1499781249 2187167 1539609344 5812833

10 sinjalet e fshehta që ju dërgon trupi kur ka nevojë për ndihmë

Është e nevojshme që këto sinjale të mos lihen pas dore pasi na informojnë për disa sëmundje të cilat mund të trajtohen menjëherë nëse qëndrojmë vigjilentë ndaj trupit tonë.

Auto 545ceb862bc41b5e18aa221ffee62f61 l1555613131

Goca, kini KUJDES! Këto 7 veshje janë TË RREZIKSHME nëse i vishni çdo ditë

Nëse fiksoheni shumë pas tendencave të modës, shëndeti juaj mund të jetë në rrezik. Ka disa veshje që mund të shkaktojnë probleme shëndetësore. Kini kujdes dhe mos i vishni gjithmonë:

Screenshot 1 19 780x439

Simptomat e sulmit në zemër: Shtatë shenjat se kur duhet ta thërrisni ambulancën

Sulmet e zemrës janë emergjencë serioze mjekësore dhe janë vdekjeprurëse. Zakonisht ndodhin kur zemrës i privohet furnizimi me gjak si pasojë e ndonjë bllokimi.

Auto unnamed 141555527075

Mikrobet e pluhurit shkatërrojnë kimikatet e dëmshme mjedisore

Shtëpitë tona janë të mbushura me të gjitha llojet e mikrobeve, disa prej të cilave janë të mira dhe disa të rrezikshme.