15

Kërdinë me vjedhje në Athinë, ky është i riu shqiptar që ishte kthyer në makthin e pronarëve

Një i ri shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke. Sipas mediave greke i riu shqiptar ishte kthyer në makthin e shumë pronarëve të dyqaneve në Athinë.

Putin

Putin synon ti ndalojë martesat e të së njëjtës gjini

Presidenti rus, Vladimir Putin e ka dorëzuar një draft të ndryshimeve në kushtetutën ruse, me të cilat martesa do të përshkruhet si bashkimi i një burri dhe një gruaje.

52210596 303

Regjistrohen edhe 31 raste me CoronaVirus në Gjermani

Numri i konfirmuar i personave të infektuar me Coronavirus në Gjermani të martën shkoi në 188, 31 më shumë se në ditën paraprake. Lajmin e bëri të ditur Instituti Robert Koch, shkruan Rajoni.info

K 600x360 1

Ministri gjerman nuk i jep dorën Merkelit nga frika e CoronaVirusit

Në një video të publikuar nga “Daily Mail”, shihet momenti kur ministri Horst Seehofer nuk i jep dorën kancelares gjatë samitit të Berlinit, për shkak të frikës së koronavirusit, që po shpërndahet me shpejtësi në gjithë botën.

Koronavirusi ne shkolla

Mbyllen 28 shkolla në Greqi, shkak i koronavirusit

Ministria e Arsimit në Greqi ka vendosur ti mbyllë shkollat në Athinë dhe në Selanik për parandalimin e koronavirusit, shkruan Rajoni.info

Tmrr

Ishte duke bërë pazar në supermarket, burri i ngul gruas shiringën e mbushur me spermë

Thomas Byron Stemen është arrestuar nën akuzën për sulm ndaj një gruaje në supermarket. Stemen i ka ngulur gruas një gjilpërë të mbushur me spermë në afërsi të veshkave, duke vepruar sikur thjesht u përplas me të.

Emigrantet

Vdes fëmija pasi përmbytet barka e imigrantëve në Greqi

Është konfirmuar viktima e parë e krizës së imigrantëve në kufirin mes Greqisë dhe Turqisë. Një fëmijë vdiq pasi barka me të cilin po lundronin imigrantët u përmbyt në ujërat greke, afër ishullit Lesbos.

Portugalia 600x360

Konfirmohen dy rastet e para të koronavirusit në Portugali

Televizioni SIC raportoi se në Portugali janë regjistruar dy rastet e para të koronavirusit.

Tmolla

Hakmerret Turqia, i vret me dron 19 ushtarë sirianë

Një vëzhgues i luftës në Siri ka thënë se nëntëmbëdhjetë ushtarë sirianë janë vrarë nga sulmet me dron të ushtrisë turke.

Sfesa

NASA publikon imazhet e ndotjes që ka sjellë koronavirusi në Kinë

Imazhet satelitore të publikuara nga NASA dhe Agjensia Evropiane e Hapësirës zbulojnë ndikimin që ka sjellë në nivelet e ndotjes në Kinë mbyllja e vendit për shkak të koronavirusit.