Merlin 167415117 1722dfb8 f598 4919 90ad 40fe00900b5e threebytwosmallat2x

Uashingtoni shpallë gjendje emergjente shkaku i Coronavirusit

Coronavirusi po vazhdon të shkaktojë viktima në pjesë të ndryshme të botës. Pas regjistrimit të vdekjes së parë nga virusi i ri në Shtetet e Bashkuara, e njëjta gjë u konfirmua edhe në Australi dhe Tajlandë. Ndërkohë në Japoni është shënuar vdekja e dytë shkruan Rajoni.info.

Cos

Hëngri një copë tortë pa leje, babai rreh për vdekje me shkop djalin 6-vjeçar

Një burrë akuzohet se ka vrarë djalin e tij 6-vjeçar, duke e dhunuar atë me shkop, si dënim pse kishte ngrënë një copë tortë pa leje.

Ko

653 persona të infektuar me koronavirus në Itali

Është rritur numri i të prekurve me koronavirus në Itali duke kapur shifrën 653, ndërkohë që numri i viktimave ka shkuar në 17, ku 5 persona humbën jetën ditën e djeshme. Duhet thënë se një rritje vihet re edhe te pacientët e shëruar, 45 të tillë.

19680254 7570291 image a 8 1571038441102

Vriten 33 ushtarë turq nga sulmi ajror i regjimit sirian

Të paktën 33 ushtarë turq janë vrarë në një sulm ajror nga “forcat e regjimit” sirian në veri-perëndim të Sirisë, ka thënë një zyrtar i lartë turk,Rajoni.info.

So

Sulmohet studenti kinez në Australi, rrezikon të humbasë shikimin

Një student kinez ka rënë pre e një sulmi racist në Australi, duke e lënë atë me lëndime të tmerrshme.

What

Koronavirus/ Shkon në 14 numri i të vdekurve në Itali

Infeksioni koronavirus po përhapet në BE dhe ka prekur edhe tre shtete të reja, Danimarkën, Rumaninë dhe Estoninë.

Coronavirus live updates china39s number 2 official visits the hot

Infektohen 79 persona, Italia merr masa të gjera kundër koronavirusit.

Autoritetet italiane kanë marrë masa të jashtëzakonshme për ta luftuar përhapjen e koronavirusit. Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, njoftoi për planin emergjent në orët e vona të së shtunës pasi numri i personave të infektuar shkoi në 79,shkruan rajoni.info.

Dwo

Sanders paralajmëron Putinin: Qëndro jashtë zgjedhjeve në ShBA

Senatori Bernie Sanders ka dënuar Rusinë për përpjekjet e raportuara për të ndihmuar fushatën e tij, duke i thënë asaj “të qëndrojë jashtë zgjedhjeve amerikane”.

Corona

Shtiret se është me Koronavirus, rrezikon të dënohet me 7 vite burg

Një djalë në Rusi i quajtur Karomatullo Dzhaborov rrezikon 7 vite burg pasi u shtir se ishte infektuar me Koronavirus, shkruan City Radio Albania

Kzo

Interesante: Grenell e “ndjek” në Instagram vetëm një shqiptar

Richard Grenell është padyshim një prej emrave më të komentuar të sferës politike vendore në muajt e fundit.