Fwqfwq 8288

​Fundi i sezonit për asin e Romës: Zaniolo në operacion

Nikola Zaniolo, asi i ri i Romës, përfundoi sezonin dhe nuk do të jetë në mesin e kandidatëve për ekipin kombëtar italian në Euro 2020.

Vedat muriqi 800 445

Vedat Muriqi është njëri nga lojtarët më të kërkuar në Evropë.

Sulmuesi nga Kosova falë formës së mirë në kampionatin turk është bërë objektiv i skuadrave të mëdha evropiane, shkruan Rajoni.info.

12 24

Katër humbje radhazi të Lakers, LeBron James jep komentet e tij

LeBron James ka dhënë komentet e tij mbi formën aktuale të Los Angeles Lakers.

Dembele mbappe griezmann 780x439

Barcelona e do seriozisht Mbappen, mund të ofrojë dyshen Griezmann-Dembele plus para

Gara e vitit 2020 për nënshkrimin e yllit të madh francez të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe tani po nxehet kur Barcelona po i bashkohet betejës, shkruan Rajoni.info.

Rugani

Juventusi pret ofertë zyrtare nga Leicester City për Ruganin

Juventusi po pret një ofertë nga skuadra angleze e Ligës Premier, Leicester City, për mbrojtësin italian, Daniele Rugani, në afatin kalimtar të janarit, shkruan Rajoni.info.

Unnamed file 55

Dëmtohet statuja e Zlatan Ibrahimovicit në Suedi

Statuja e futbollistit Zlatan Ibrhimovicit e cila gjendet pranë stadiumit të Malmos është dëmtuar nga vandalët të cilët ia kanë prerë hundën, shkruan Rajoni.info

151050pep kalerkantho com

Premierligë, Guardiola me statistika më të mira se Mourinho, Klopp, Ferguson e Wenger

Pep Guardiola është trajneri që vendosi dominimin në futboll me Barcelonën vitet e kaluara.

Maj 3 1518854848 9685711 750x375 1

Majlinda Kelmendi merr vlerësimin e botës së Xhudos, më e mira e dekadës

Majlinda Kelmendi është njëra ndër xhudistet më të mira në dekadën e fundit. 28 vjeçarja nga Peja, krenaria e kombit shqiptar, është sportistja më e dekoruar në histori në kategorinë 52 kg dhe njëra ndër garueset me më së shumti medalje të fituara në të dyja konkurrencat, transmeton Rajoni.info.

Klopp 1 780x439

Klopp: Ndjenjë e shkëlqyeshme të jesh kampion bote, jam i lumtur për lojtarët dhe tifozët

Jurgen Klopp ka folur pas shpalljes së Liverpoolit kampion bote për klube pas fitores 1-0 në finale ndaj Flamengos, shkruan Rajoni.info.

20181215 ijf final 48 distria krasniqi kos win

Xhudistja Distria Krasniqi,fituesja e finalës së artë në Kinë

Fiton medaljen e artë për Kosoën ,xhudistja Distrija Krasniqi në kategorinë deri në 48 kilogramë të Ëorld Judo Masters, që po mbahet aktualisht në Qingdao të Kinës, shkruan Rajoni.info