Bi

Bill Gates më i pasuri në botë, lë pas Jeff Bezos

Bill Gates tejkaloi Jeff Bezos si personi më i pasur në botë. Gates rimori fronin e tij me një pasuri neto prej 110 miliardë dollarë, Rajoni.info

Whatsapp header

Ja si të riktheni mesazhet e fshira nga WhatsApp

Shpesh ne gabojmë në dërgimin e mesazheve në WhatsApp dhe shpejt mundohemi t’i fshijmë, Rajoni.info

Oraa9

Rekord i ri për orën më të shtrenjtë në botë

Ora më e shtrenjtë në botë, një Patek Philippe me vlerë prej rreth 25 milionë euro, është shitur në Zvicër gjatë një ankandi bamirësie, Rajoni.info

Instagramlogoresized 1

Ja vendimi që do të marrë Instagrami javën qe po vie

Prej kohësh Instagram kishte paraljmëruar që "Like-et" do të zhduken,Rajoni.info

Sm

Samsung së shpejti sjell një telefon me kamerë 108MP

Këto ditë kur performancat në telefona inteligjentë kanë filluar të jenë të njejta, një nga dallimet kryesore që prodhuesit e smartphone-ve po përpiqen të arrijnë është në departamentin e kamerave. Në fakt, duket se Samsung mund të marrë vendin kryesor, me lansimin e një kamere 108MP në një telefon të ardhshëm, Rajoni.info

Hamsh

Del në treg makina e re nga kompania Dartz

Kompania letoneze e prodhimit të makinave, Dartz, e famshme për realizimin e mjeteve të blinduara, ka hedhur në treg “Hamshorin e Zi”, një version i veçantë SUV që më shumë ngjason me një tank se sa një makinë,Rajoni.info

Auto 07kam1573115832

Del në treg telefoni me kamerën më të fuqishme në botë

Bëhet fjalë për Xiaomi, e cila ka tashmë rreth 10% të tregut europian të celularëve. Falë çmimeve të ulta, por edhe teknologjisë gjithmonë më shumë të avancuar.

Facebook 850x478

Facebook ndryshon logon

Facebook ka prezantuar logon e re të tij që përfaqëson kompaninë e Silicon Valley, e ndryshme nga ajo e rrjetit social

Download

Apple shiti 130,000 iPhone 11 për një ditë

Ndërsa formacioni i iPhone 2019 është tashmë i disponueshëm në shumë tregje, vetëm prej dje, 25 tetor, iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max u lansuan në Korenë e Jugut, krahas Apple Watch Series 5, Rajoni.info

Samsung galaxy s8 vs apple iphone 7 review ti 850x450

Këta janë telefonat më të dëmshëm për shëndetin

Një raport interesant është publikuar nga “FCC” në mes të këtij muaji përsa i përket valëve radioaktive që lëshohen nga celularët. Linja celularëve IPhone 7 dhe 7+ nuk arrin të aktivizojë në kohë sensorin e afërsisë me trupin dhe si rrjedhoje kenë valë radioaktive që trasmetohen në trup, Rajoni.info