4 3   social media   covid 19

Dy gardian të burgut në Mitrovicën e Veriut infektohen me koronavirus

Dy gardian të Qendrës së Paraburgimit të Mitrovicës së Veriut janë infektuar me koronavirus.

Hashim thaci by epa 1 1280x720

Policia konfirmon kërcënimin që iu bë presidentit Thaçi, jep detaje për arrestimin e të dyshuarit

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për kërcënimin që i është bërë presidentit Thaçi përmes rrjeteve sociale.

Veriu i kosoves 650x358

Sulmohet tre gazetarë në veri të Mitrovicës

Është sulmuar ekipi e Gazeta Blic në veri të Mitrovicës, teksa po e realizonin një storie për situatën e furnizimit të qytetarëve pas shfaqjes së koronavirusit.

Befunky collage 6

Komuna e Mitrovicës ndërmerr masat kundër koronavirusit

Komuna e Mitrovicës ka filluar me zbatimin e masave për parandalimin e koronavirusit.

Mit

Mitrovica përkujton masakrën e para 21 viteve ku vdiqën gjashtë shqiptarë dhe u plagosën 128 të tjerë

Sot në Mitrovicë përkujtohen viktimat e masakrës që ndodhi 21 vite më parë në tregun kryesor, në qendër të qytetit.

88183283 341016443499414 3343963448202493952 n 1536x1152

Kurti nga Prekazi: E kemi borxh dhe obligim ndaj të rënëve të punojmë për shtet-ndërtim

Kryeministri Albin Kurti dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani kanë bërë homazhe në kompleksin Adem Jashari në Prekaz, me rastin e 22-vjetorit të Epopesë së UÇK-së, shkruan Rajoni.info

75

Veriu i Kosovës nuk i paguan faturat e ujit të shpenzuar

Rreth 15 milionë euro llogaritet fatura e borxhit të ujit të shpenzuar nga konsumatorët e katër komunave të pjesës veriore të Kosovës. Banorët e këtyre komunave të Kosovës, që nga viti 1999, nuk paguajnë faturat për ujin e shpenzuar. Bëhet fjalë për komunat: Leposaviq, Mitrovicë Veriore, Zubin Potok dhe Zveçan, të banuara me shumicë serbe dhe të cilat ndër vite kanë funksionuar jashtë sistemit juridik-kushtetues të Kosovës

Vuqiq

Serbët e Kosovës, ja urojnë ditëlindjen presidentit Vuçiq në mënyrë jo të zakonshme

Një grup qytetarësh serbë në Mitrovicën Veriore ia kanë uruar ditëlindjen e 50 të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një mënyrë jo të zakonshme.

Shtylla kabllot elektrike

Në Vushtrri nga dita e djeshme pa energji elektrike

Një pjesë e fshatrave në Komunën e Vushtrrisë që nga dita e djeshme janë pa energji elektrike erërat e forta që kanë përfshirë vendin kanë shkaktuar dëme në rrjetin elektrik Rajoni.info

86842113 1296820810515129 6367127632923852800 o

Stadiumi “Ferki Aliu” të lumtur me zhveshtoret e reja, por klubi FC Vushtrria ka ende kërkesa

Pas njoftimit të kryetarit të Vushtrrisë, Tahir Xhaferi, se stadiumi “Ferki Aliu” ka pasur investime të duhura dhe të domosdoshme, ky lajm u mirëprit nga kryesia e klubit FC Vushtrria, mirëpo ky ishte investimi i vetëm i bërë në këtë stadium i cili, sipas tyre, ishte emergjent, kurse nevojat e klubit janë shumë më të mëdha, raporton Rajoni.info.