Arrestim

Pejë: Plagos dy persona, arrestohet

Dy persona janë plagosur nga një person sot në fshatin Treboviq të komunës së Pejës.

Shiriti i policise skene krimi 1546532926 6782109

Aksion i Policisë në Pejë, mbyllen 4 lokale nate dhe arrestohet një person

Policia e Kosovës mbrëmë në zonën e Pejës, ka zbatuar planin operativ të koduar ‘Kontrollimi i lokaleve 2019’, me ç’rast ka hasur dhe arrestuar personin me iniciale D.S, i cili ishte në kërkim nga Gjykata Themelore në Mitrovicë

Arrestim 1

Istog, pronari i rrah dy persona në lokalin e tij – arrestohet nga policia

Një personi në Istog gjatë ditës së djeshme i doli problem me dy të tjerë në lokalin e tij.

Aaaaaaaaa 3750

​Një muaj paraburgim për të dyshuarin që u arrestua dhe i iku Policisë

Gjykata Themelore në Pejë ka caktuar një muaj paraburgim për një të dyshuar nga Peja, i cili ka kryer tri vepra penale.

Kfor

KFOR-i italian trajnoi gratë për vetëmbrojtje nga dhuna

Gratë e strehuara në shtëpinë e sigurt të Qendrës Rajonale për Mirëqenien e Gruas në Pejë, që strehon viktimat e dhunës në familje, që vijnë nga komunat e Pejës, Istogut, Klinës, Deçanit dhe Junikut, kanë mbaruar të martën trajnimin dymujor për mbrojtje nga dhuna.

Pdk

A po rrihen Xhavit Haliti e Adem Grabovci në Pejë nëpërmjet aktivistëve?

PDK-ja në Pejë nuk i ka hiç punët mirë. Anëtarët e këtij subjekti politik ka dy ditë që po përleshen keq me njëri-tjetrin.

Pam 570x360 730x440

PDK përleshet me karrige në Pejë [VIDEO]

Një përleshje me karrige ka ndodhur sot në nëndegën e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në fshatin Raushiq të Pejës.

Shiriti i policise 650x358

Një i lënduar pas vetaksidentit në Dollc (FOTO)

Një vetaksident ka ndodhur sot në Dollc të komunës së Pejës.

59243930 2848405718718175 2070714315924570112 n

Aksident i rëndë në Klinë

Para pak minutave ka ndodhur një aksident i rëndë në Dollc të Klinës në të cilën një veturë e tipit BMW është rrotulluar në rrugët e kësaj ane, shkruan Rajoni.info.

Unnamed 11 6

Një i arrestuar për përdorim të armës në Pejë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Pejë, pasi kishte sulmuar fizikisht një person tjetër, duke i shkaktuar lëndime trupore.