Arrestimi

Arrestohen 10 persona në Pejë, u kapën duke luajtur bixhoz në një lokal

Policia e Kosovës ka arrestuar dhjetë persona në Pejë për veprën penale organizim i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm’ dhe veprës ‘mosveprimi sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë’

Eke

E dhimbshme: Dy ditë pasi i vdiq i biri, vdes edhe nëna e veteranit të UÇK-së

Në moshën 60 vjeçare, më 7 të këtij muaji, vdiq ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe veprimtari i madh i çështjes kombëtare, Xhavit Hoti, i cili ishte punonjës në Komunën e Klinës.

Ik

Reagon Ibrahim Kelmendi, vëllai i të ndjerit Qerim Kelmendi

Ibrahim Kelmendi, vëllai i të ndjerit Qerim Kelmendit ka reaguar duke thënë “Festoni rugovistë "pacifistë" - dorë e zgjatur vrastare e Serbisë!”

Kelmendi

Detajet e para të para të vrasjes së Qerim Kelmendit

Prokuroria e Pejës ka dhënë detajet e para të vrasjes së ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Qerim Kelmendit.

Qerimi

Vritet Qerim Kelmendi dhe i digjet trupi

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Qerim Kelmendi, u gjet i djegur në veturën e tij në fshatin Zahaq të Komunës së Pejës, gjatë orëve të para të mëngjesit të së enjtes. Qerimi kishte qenë njëri nga ushtarët e parë të UÇK-së. Kelmendi ishte kritikues i ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Download %282%29

Arrestohet një person pasi që ka shtënë me armë zjarri

Policia e Kosovës njoftoi se në fshatin Dobrushe, Istog është arrestuar një person pasi që në rrjete sociale ka postuar video duke shtënë me armë zjarri.

Img 20191225 wa0004 780x439

Ka humbur jetën një 24-vjeçar në aksident rrugor

Sot në orët e para të mengjesit raportohet se ka ndodhur një aksident me fatalitet, shkruan Rajoni.info

Auto auto auto auto auto skene krimi 640x35815082449711538510124154426829315481933891552414849

Personi që u gjet i vdekur në Pejë është vëllai i avokatit të njohur kosovar

Mbrëmë rreth orës 20:26, një ankues ka kërkuar ndihmën e Policisë në Pejë pasi që në shtëpinë e tij ishin ndalur dritat dhe mbyllur dera, ndërsa i vëllai nuk i lajmërohej në telefon.

1576485203 cartheftstolenuk916744

Arrestohen tre të dyshuar për vjedhje në Pejë

Mbrëmë janë arrestuar tre persona për vjedhje në Pejë.

Download %288%29

Është gjetur i vdekur një person në Pejë

Një person është gjetur pa shenja jete dje në shtëpinë e tij, njofton Policia e Kosovës, shkruan Rajoni.info