Hoti

Fahrije Hoti s’do ndihmë përkundër zjarrit që kaploi “Krushën”, i preokupon fati i të pagjeturve

Javën e kaluar një incident ka ndërprerë punën e grave të Kooperativës Bujqësore “Krusha”. Një pjesë e fabrikës së tyre ishte kapluar nga zjarri. Përkundër kësaj, vullneti i tyre ishte i madh për të vazhduar prodhimin e produkteve të tyre, sa nuk pranuan as ndihma nga shumë qytetarë të Kosovës.

Nipi

Nipi rrah gjyshen në Suharekë

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti ka ushtuar dhunë psikike dhe fizike ndaj gjyshes së tij.

Rryma

Vdes 15-vjeçari pasi e zuri rryma në Prizren

Një 15-vjeçar ka vdekur pasi e ka zënë rryma në Prizren.

Prizren

Prizren: Aktakuzë për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër N.K., në cilësinë e ish – Drejtorit të Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, pranë Komunës së Prizrenit, për veprën penale “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar” nga neni 422 paragrafi 1 lidhur me paragrafin 2, nënparagrafi 2.2 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).

Policia arrestim e1459677672314 1546970705 5556959

E detyroi një grua të merret me prostitucion, arrestohet nga policia

Dje në Prizren një person është arrestuar nën dyshimin se ka detyruar një grua të merret me prostitucion.

Policia e kosoves 765x510 1499508850 7786880 2

Ranë në humnerë në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, vdesin dy të rinjtë

Dy persona kanë ndërruar jetë pasi kanë rënë në humnerë teksa po kalonin nga një trase në trasenë tjetër në autostradën Ibrahim Rugova në segmentin Suharekë- Duhël

Furnizim i mir euml me barna esenciale hd 780x439 650x358

Kapen barna të kontrabanduara në Prizren

Ekipet e Doganës në Prizren kanë ndërmarr një operacion kontrolli ndaj disa subjekteve me veprimtari farmaceutike

Dhuna nefamilje 1546247069 8351069

Djali rrah babin e tij me shkop druri

Një person është ndaluar pasi ka goditur me shkop babin e tij në Prizren.

Ariu 780x439

Ariu problematik i Prizrenit do të vritet

Demir Nashiq, nga Prizreni ka thënë se ai po frikësohet nga ariu, për shkak se ky i fundit është i rrezikshëm për qytetarët

60186298 1777886209024365 8519713908229931008 n 1

PS e UPZ-së: Vëllai i Fatmir Limajt ka tentuar të ndikojë tek anëtarët e Këshillit Drejtues në zgjedhjen e Rektorit të ri

Parlamenti Studentor i Universitetit të Prizrenit “Ukshin Hoti” ka reaguar lidhur me shtyrjen e mbledhjes së Këshillit Drejtues për zgjedhjen e Rektorit të Universitetit.