Images %281%29

Lëndohet një person, bie nga kati i dytë i ndërtesës

Një punëtor i një firme ndërtimore në Suharekë, dje deri sa ishte duke punuar në një ndërtesë, ka rënë nga kati i dytë i ndërtesës, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë, shkruan Rajoni.info

78701547 740183213148067 6188035665708449792 n

Gjendet i vdekur ish-prokurori i Prizrenit , Agron Matjani

Sot në orët e hershme të mengjesit, është raportuar për një trup të pa jetë, për të cilën policia konfirmoi se ishte i ish-prokurorit,Agron Matjanit.

Dhuna1

Prizren: Kërcënon nënën arrestohet i dyshuari

Dje në Prizren është arrestuar një person pasi që ka kërcënuar verbalisht nënën e tij, shkruan Rajoni.info

20130816085904103577

Vërmicë: Pylltari bën prerjen e druve pa leje përkatëse

Është arrestuar një person mashkull k/shqiptar-pylltar, pasi që i njëjti ka bërë prerjen e druve pa leje përkatëse në parkun nacional. Shkruan Rajoni.info

Bicikleta 4982

Vdes biçiklisti i aksidentuar para dy dite në Prizren

Me datë 31 tetor në Prizren, një i moshuar është goditur nga një veturë derisa po ecte me biçikletë. Mirëpo nga plagët e marra viktima ka vdekur dje në QKUK.

Images

Të miturit i gjetën armëmbajtje pa leje

Në orët e vona të ditës së mërkurë , në rrugën ‘’Cumhyiriet’’, Mamushë, një i mitur është shoqëruar në stacionin policor, raporton Rajoni.info.

Prokuroria

Prokuroria lëshon konkluzionet e ekspertizës zvicerane: Vetëvrasja e Astritit duket pak e vërtetë, duhet hetim i ri

Prokuroria Themelore e Prizrenit ka njoftuar se sot në orën 10:30, raporti i ekspertizës në gjuhën frënge dhe në gjuhën shqipe u është dorëzuar familjes Dehari dhe përfaqësuesit të tyre ligjor, raporton Express.

Arrestim

Arrestohen katër të dyshuar për vepra penale në Prizren

Të dyshuarit për fajde dhe detyrim në datën 07.10.2019, janë kapur dje në orët e hershme nga Policia e Kosovës në Prizren.

M 20 600x360

Reagon ashpër MASHT-i pas publikimit të fotografisë, thotë se do t’i dërgojë inspektorët në shkollë

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), ka reaguar pas publikimit të fotos së një shkolle në Prizren.

Arrestohet

Përleshen fëmijët në Prizren, përdorin edhe elektroshok

Një rast i sulmit fizik është raportuar në mbrëmjen e 11 tetorit në Prizren.