Qpr

Në Kosovë qytetarit ia regjistrojnë veturën deri në vitin 3500

Një qytetar nga Kosova, muajin e kaluar kishte shkuar për ta regjistruan veturën në Qendrën e Regjistrimit në qytetin e Ferizajt.

Ramush haradinaj a4 600x360

Haradinaj e dënon sulmin ndaj gruas rome, ka një kërkesë për prindërit dhe arsimtarët

I pari i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj sulmit që iu është bërë gruas rome fillimisht në Lipjan e sot edhe në Ferizaj, shkruan Gazeta Express.

Ferizaj 6

Ndihmohen 250 familje skamnore të Ferizajt

Drejtoria Komunale e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Ferizaj në bashkëpunim edhe me organizatën “Qatar Charity”, në prag të festës së Fitër Bajramit ka ndihmuar rreth 250 familje skamnore me pako ushqimore. Lista e familjeve të përzgjedhura për të ndihmuar është bërë nga Qendra për Punë Sociale në Ferizaj.

Mkrs

MKRS-ja investon rreth 5 milionë euro në komunën e Ferizajt

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka qëndruar sot për vizitë në Ferizaj me ç’rast ka marrë pjesë në hapjen e Ditës Olimpike. Pas hapjes së Ditës Olimpike, mes Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Komunës së Ferizajt u nënshkruan tetë memorandume bashkëpunimi.

Ferizaj 3948 730x440

Bizneset e Ferizajit pajtohen që e diela të jetë ditë pushimi

Përfaqësuesit e bizneseve të Ferizajt kanë mbështetur nismën e ekzekutivit lokal për të vendosur rregull në orarin e punës së veprimtarive afariste dhe të tjera në territorin e Ferizajt.

Thumbnail 3d gjykata work1 600x360 %281%29

​Babai qe goditi djalin me predhë në Ferizaj dënohet me 8 muaj burg

Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamentit për Krime të Rënda, më 13 maj 2019, shpalli aktgjykim dënues ndaj të pandehurit R.M, i cili sipas aktakuzës së Prokurorisë Themelorë në Ferizaj, akuzohet se ka kryer veprën penale lëndim i rëndë trupor nga neni 186 paragrafi 3 nën paragrafi 3.1 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës dhe veprën penale mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve nga neni 366 paragrafi 1 të KPRK-së.

123213213

Ministria e Infrastrukturës investon rreth 2 milionë € në rrugën që lidh disa fshatra të Ferizajt

Kanë nisur punimet në rrugën Babush-Tërn-Luboc-Koshare-Slivovë-Ferizaj, investim ky i Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit, raporton Ekonomia Online.

Arrestim 780x439

Arrestohet një person në Ferizaj, sulmoi fizikisht ish-bashkëshorten e tij

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Ferizaj, pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht ish-bashkëshorten e tij.

Thumbnail avonet 12 650x358

Në Ferizaj u certifikuan 25 pjesëmarrës në fushën e gastronomisë

25 të rinj të cilët kanë ndjekur një trajnim tremujor sot janë certifikuar në fushën e gastronomisë.

Asdasdsad

Bie nga kati i gjashtë, shpëton gruaja në Ferizaj

Një grua ka rënë nga kati i gjashtë i një ndërtese në Ferizaj.