Xhamia 780x439

Vidhen 125 euro në një xhami në Gjilan

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti Përgjithshëm, dje rreth orës 17:00, ka ndaluar të dyshuari E.SH., për 48 orë, pasi dyshohet se ka kryer veprën penale ‘’Vjedhje e rëndë’’, në një xhami në Gjilan.

2498847226 5ee6962d70 z 1

Plaçkitet një veturë në Gjilan, thuhet të jetë e vëllait të Agim Ramadanit

Të shumta janë rastet e thyerjeve të veturave, vjedhjeve të tyre, por edhe gjësendeve që njerëzit lënë në to.

Instasize %281%29 %281%29

Aktakuzë ndaj të pandehurit që mbajti të lidhur me zingjirë vajzën e tij 10 vjeçare

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë, ndaj të pandehurit F.R., i cili gjendet nën masën e paraburgimit që nga data 29 mars 2019, për shkak se mbajti të lidhur me zingjirë, vajzën e tij 10 vjeçare.

Auto 34787421501942581 600x360

Seria e djegies së pyejeve vazhdon në Komunën e Gjilanit

Policia ka njoftuar se si pasojë e një zjarri që ka shpërthyer për shkaqe të panjohura është përfshirë djegur një sipërfaqe rreth dy hektarë mal në fshatin Ponesh të Gjilanit.

Vdekje 780x439

Gjendet pa shenja jete një person në Gjilan

Policia njofton se dje në orën 13:20 në Gjilan kanë marr njoftimin se një person ishte alivanosur.

Arme 542x300

Gjilan: Arrestohen tre persona në Budrigë për amrëmbajtje pa leje

Plani operativ i policisë i zhvilluar në rajonin e Gjilanit, vuri në pranga katër persona.

9cbca0be41e34085e9c0eb7c18df2bb9 600x360 1 600x358

Sot i jepet lamtumira e fundit të miturit që u ther për vdekje në Zvicër

7-vjeçari nga Kosova, Ilias Mahmuti, i cili në mënyrë barbare është mbytur me thikë nga një zvicerane në Bazel, do të varroset sot. Kështu kanë bërë të ditur familjarët e tij.

850x636 parat15144714901523104304

Deponohen para false në një bankë në Gjilan

Policia ka raportuar se me datën 13.03.2019, menaxheri i një filiale të bankës në Gjilan, ka raportuar se përmes bankomatit në atë filiale një person i panjohur ka deponuar një shumë të parave, ku një kartmonedhë prej 50€ dyshohet se është e falsifikuar.

Zjarri kaplon nje shtepi foto rtv21 e1517749675439

Digjet stalla në Gjilan, ska të lënduar

Dje në Gjilan është djegur një stall e kafshëve.

53619743 2241963546015409 8304859500687392768 n

Gjilani merr mbështetje prej 1.7 milionë euro nga MIT-ja për projekte lokale

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, sot priti në takim kryetarin e Gjilanit Lutfi Haziri, me të cilin ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi, në mbështetje të projekteve lokale të kësaj komune. Komuna e Gjilanit për vitin 2019, nga Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit përfiton mbështetje financiare në vlerë prej 1.700.000 euro, për realizimin e disa projekteve të reja infrastrukturore locale, përcjell Rajoni.info.