Prazna klupa

Historia e prindërve nga Gjakova: Mësuesja na rrahu djalin me kamxhik policie

Një familje nga Komuna e Gjakovës ka treguar historinë e djalit të tyre 11-vjeçar, derisa kanë akuzuar mësuesen e matematikës që në vitin 2015-të për gjashtë muaj kishte ushtruar dhunë fizike ndaj të miturit duke e rrahur me kamxhik policie.

Marih

Gjakovë: Arrestohen dy persona për posedim të marihuanës

Dje në Gjakovë janë arrestuar dy meshkuj pasi që në veturë u është gjetur një sasi e substancës narkotike.

Dow

Gjendet i vdekur një person në Gjakovë

Dje në pasditë një person me inicialet A.SH është gjetur i shtrirë në oborrin e shtëpisë nga familjarët e tij, Rajoni.info.

Dhune 1 780x439

Gjakovë: Dhunohet seksualisht e mitura

Është arrestuar i dyshuari mashkull, ashkali nën dyshimin se ka kryer marrëdhënie seksuale me viktimën femër rome e mitur e cila ishte shpallur si person i zhdukur./Rajoni.info/.

Uiluil 3

AAK-ja e PDK-ja e prishin koalicionin qeverisës në Gjakovë

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, ka njoftuar se në Kuvendin e Gjakovës është miratuar Buxheti për vitin 2020, pa mbështetjen e asamblistëve të PDK-së.

Aksidenti

Aksident i tmerrshëm në rrugën Malishevë – Rahovec, vdes një 28-vjeçar

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Malishevë – Rahovec.

Aksident5 600x358

Vdes 17 vjeçari që u aksidentua dje në Rahovec

Ka ndërruar jetë një 17 vjeçar nga Rahoveci i cili ishte aksidentuar me motoçikletë më datën 17.08.2019 në rrugën “UÇK”.

Grabitje me maske

Grabitje e armatosur në Gjakovë, rrahin punëtorin dhe ia vjedhin 435 euro

Grabitje e armatosur ka ndodhur mbrëmë në një pompë derivatesh në fshatin Fshaj të Gjakovës. Dy të dyshuar kanë rrahur punëtorin e pompës dhe nën kërcënimin e armës ia kanë vjedhur 435 euro.

Gjykata flickr 112483 801160 780x439

Gjakovë: Dhunoi një femër dhe e incizoi aktin e dhunës, ky është vendimi i gjykatës

Të enjten që lamë pas, një femër është dhunuar seksualisht.

Hajni

Vodhi shtretër e televizor, arrestohet burri nga Gjakova

Policia e Gjakovës ka arrestuar një të dyshuar pasi i njëjti ka hyrë në shtëpinë e një personi dhe ka vjedhur orendi shtëpiake