Hqdefault 480x360

E veshur kuq e zi, këngëtarja shqiptare ndezi zemrat në ‘Air Albania’ me interpretimin e himnit kombëtar

Mbrëmë u inaugura stadiumi më i ri në Shqipëri “Air Albania Stadium” me përballjen e Kombëtares shqiptare me kampionët e botës, Francën.

I moshuar 850x450

Tiranë: Autobusi përplas të moshuarin

Sot rreth ores 10:28 një i moshuar është përplasur nga një autobus. Ngjarja ka ndodhur në ‘’Rrugën e Durrësit’’ në Tiranë./Rajoni.info/.

Auto auto rama vucic dhe zaev15735842601573919011

Njohësi i çështjeve juridike e zbulon se për cilën marrëveshje ka nevojë Kosova

Njohësi i çështjeve juridike e kushtetuese, Blerim Burjani, në një postimin në profilin e tij në Facebook, ka thënë se Kosova nuk ka nevojë për Minishengenin, por për marrëveshjen e CEFTA-s.

65070a6e b5fb 445c 89b5 bc4f3ac0ef3f

Avokati i njohur shqiptar: Një femër e shëmtuar ngelet gjithmonë e shëmtuar

Politikani dhe avokati i njohur shqiptar, Spartak Ngjela, ishte i ftuar në një emision televiziv ku ka dhënë disa deklarata jo të zakonshme. /Rajoni.info/.

Rrahje

Tiranë: Vajza rrihet, askush nuk ndalet që ta ndihmojë

Ka ardhur një video në rubrikën “Hitparade e Absurdit shqiptar’’ në të cilën shfaqen dy djem duke dhunuar një vajzë në mes të rrugës.Rasti ndodhi në Urën e Institutit në Tiranë kurse pamjet u regjistruan nga një qytetar./Rajoni.info/.

Viktimat ne lushnje 640x353

Vdes një 17-vjeçar dhe lëndohen tre të tjerë gjatë përplasjes mes dy veturave

Ka vdekur një 17-vjeçar nga një përplasje mes dy mjeteve, ky rast ka ndodhur dje rreth orës 22:00, në rrugën Tiranë-Elbasan, në vendin e njohur si rreth-rrotullimi i TEG-ut, i mituri me iniciale K.V, është dërguar në spital por nuk ka arritur t’i mbijetojë plagëve të marra./ Rajoni.info/.

94dbdf73 c01e 4dd7 9a9a b28a51ddf667

Avdyli: Nuk prisnim bashkim të Shqipërisë me Serbinë kundër Kosovës

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, e ka kritikuar rëndë Edi Ramën për pjesëmarrje në takimin e liderëvë të Ballkanit Perëndimor që po mbahet sot në Ohër.

Auto capture1481978280 672x365

Autoambulanca përplas 77 vjeçarin në Pogradec

Një 77-vjeçar është aksidentuar nga një autoambulancë në Pogradec. Ngjarja ka ndodhur sot pasdite, ndërsa raportohet se i njëjti është dërguar për në Tiranë.

Deklarate per shtyp1

SHBA jep 7 milionë dollarë për rrjetin kibernetik në Shqipëri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë një fond prej 7 milion dollarë për rrjetin kibernetik në Shqipëri.

 640 0 5b05d26d06c8d

‘’Nuk je për këtë punë’’, moderatorja rrëfen për vështirësit e fillimit në televizion

Fillimet e Jona Spahiut në botën e medias nuk kanë qenë shumë të thjeshta, madje ka patur nga ata persona që i kanë thënë që ajo nuk bën për këtë punë.