Veturat 600x300 600x360

Maqedoni, për makinat e blera nën 30 mijë euro, tatimi më i lartë

Dogana mohon që me taksën e re për automjetet, makinat luksoze do të jenë më të lira, ndërsa më të lirat do të shtrenjtohen.

Pallat 780x439

Vetëvritet profesori, hidhet nga kati i tetë i një banese në Shkup

Një pensionist, ish-profesor me iniciale A.I dyshohet se është vetëvrarë duke u hedhur nga kati i 8 i një ndërtese në Lagjen Veri në Çair të Shkupit, ku edhe banonte.

Auto unnamed 91577006039

Bredh më ndryshe në Shkup, synohet rekordi Guinness

Në prag të festave të fundvitit, Shkupi ka synuar të bëhet pjesë e rekordeve Guinness dhe atë duke krijuar pemën më të madhe të Vitit të Ri, me njerëz të gjallë.

Screenshot 4 13 600x360

Pas sulmit ndaj tre kosovarëve në Maqedoninë e Veriut, arrestohen dy të dyshuar

Dy persona janë arrestuar gjatë ditës së djeshme nën dyshimet se kanë sulmuar tre shtetas kosovarë në parkun e qytetit në afërsi të arenës “Todor Proevski” në Maqedoninë e Veriut, ku edhe u zhvillua ndeshja e xhiros së 16-të, të LPFM-së, në të cilën u përballën Vardari dhe Shkëndija e në të cilin u dëgjuan edhe korre raciste ndaj shqiptarëve nga ana e dy tifo grupeve “Komitët” dhe “Vojovodët”.

Cair kanali 5

Tragjedi në Çair: Humbën jetë dy vëllezër, reagime edhe nga institucionet (FOTO)

Sot në Çair të Shkupit kanë ndërruar jetë dy persona dhe dy të tjerë janë lënduar.

Dijana

Dijana Toska zgjidhet anëtare e Këshillit mbikëqyrës ndaj ATO

Parlamenti i Maqedonisë zgjodhi Dijana Toskën, anëtare të këshillit të mbikëqyrjes qytetare mbi Agjensionin Tekniko – Operativ nga fusha e mbrojtjes për të drejtat dhe liritë themelore të njeriut, sigurisë dhe mbrojtjes, mëson gazeta KOHA.

Krer%c3%abt shtet%c3%abror%c3%ab

Krerët e Maqedonisë së Veriut të kënaqur nga raporti i KE-së

Krerët shtetëror dhe liderët politik të Maqedonisë së Veriut të mbledhur bashkë në vilën presidenciale pritën dorëzimin e raportit të progresit për vendin nga ambasadori i BE-së, Samuel Zhbogar.

Mpb me masa disiplinore ndaj 59 pun euml tor euml ve t euml saj hd 780x439

Një tetovar është rrahur dhe lënë rrugë pa vetëdije

Pas denoncimit të kalimtarëve të rastit, policët kanë dërguar në spital një burrë 43 vjeçar nga Tetova, i cili ishte lënë pa ndjenja dhe me lëndime të dukshme.

Avni selmani fotoja

Dijana Toska: Ju rrëfej vizitën historike të Papa Françeskut në Maqedoninë e Veriut

 “Kur gjithçka duket e palëvizshme, e amullt, kur problemet personale të shqetësojnë, situata shoqërore nuk të jep përgjigjen e duhur, nuk është mirë të dorëzohesh! Ëndërroni ëndrra të mëdha që i japin shpresë botës së lodhur. Të plakur para kohe! Ëndërroni, së bashku, të krishterë e myslimanë,ëndrrën e vëllazërimit ndërmjet gjithë kombeve, gjithë të rinjve, gjithë njerëzve!”.

Aleksandar vu%c3%a7iq 1 850x478 600x337

Vuçiq nesër në Shkup, kjo është arsyeja

Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nesër do të qëndrojë në Shkup në inaugurimin e presidentit të sapozgjedhur të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, konfirmoi kabineti i tij.